Zasady i warunki

Ostatnia aktualizacja 7 lutego 2024

Ogólne Warunki

Artykuł 1 - Definicje

W niniejszych postanowieniach, następujące terminy są definiowane w następujący sposób:
- Okres odstąpienia: okres, w którym konsument może skorzystać z prawa zwrotu.
- Konsument: osoba fizyczna nieprowadząca działalności zawodowej, która zawiera umowę na odległość ze sprzedawcą.
- Dzień: dzień kalendarzowy.
- Umowa na czas trwania: umowa na odległość, która odnosi się do stopniowego dostarczania towarów i/lub usług.
- Trwały nośnik: każdy nośnik umożliwiający klientowi lub sprzedawcy przechowywanie informacji w sposób umożliwiający przyszły dostęp i niezmienione odtwarzanie informacji.
- Prawo odstąpienia: możliwość klienta do odstąpienia od umowy na odległość w okresie odstąpienia.
- Przedsiębiorca: osoba fizyczna lub prawna oferująca towary i/lub usługi na odległość klientom prywatnym.
- Umowa na odległość: zawarcie umowy za pomocą technologii komunikacyjnej bez jednoczesnej obecności klienta i sprzedawcy w tym samym miejscu.
- Technologia komunikacji na odległość: środek, który może być użyty do zawarcia umowy bez jednoczesnej obecności klienta i sprzedawcy.
- Ogólne Warunki: standardowe warunki sprzedawcy.

Artykuł 2 - Tożsamość sprzedawcy

Informacje o sklepie


Adres:
28 Ferry Street
Yau Ma Tei, Kowloon
999077, Hong Kong

E-mail: service@bognakowalski.com
Telefon: 06 39887344
Nazwa Firmy: Modern Fashion Limited
Numer Firmy: 3312421

Obsługa Klienta:
Od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.
Sobota i niedziela: 12:00 do 17:00

Szacowany czas odpowiedzi (30 minut - 24 godziny).

Artykuł 3 - Zastosowanie

Ogólne Warunki mają zastosowanie do każdej oferty sprzedawcy oraz do każdej umowy na odległość i zamówienia zawartego pomiędzy sprzedawcą a klientem. Przed zawarciem umowy na odległość, Ogólne Warunki są udostępniane klientowi.

Artykuł 4 - Oferta

Jeśli oferta ma ograniczony okres ważności lub jest uzależniona od warunków, będzie to wyraźnie zaznaczone. Oferta zawiera kompletny i dokładny opis oferowanych produktów i/lub usług. Oczywiste błędy w ofercie nie wiążą sprzedawcy. Zdjęcia, specyfikacje i informacje w ofercie mają charakter wyłącznie ilustracyjny i nie stanowią podstawy do odszkodowania ani rozwiązania umowy.

Artykuł 5 - Umowa

Umowa wchodzi w życie, gdy klient zaakceptuje ofertę i spełni określone warunki. W przypadku elektronicznej akceptacji, sprzedawca niezwłocznie potwierdza otrzymanie akceptacji drogą elektroniczną. Dopóki to potwierdzenie nie zostało wysłane, klient może rozwiązać umowę. Sprzedawca podejmuje odpowiednie środki w celu zabezpieczenia elektronicznego przekazu danych.

Artykuł 6 - Prawo Zwrotu

W przypadku zakupu produktów, klient ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w ciągu 30 dni. Okres ten rozpoczyna się następnego dnia po otrzymaniu produktu przez klienta. W tym okresie klient musi obchodzić się z produktem i jego opakowaniem ostrożnie i rozpakować go lub używać w zakresie niezbędnym do oceny, czy chce go zachować. W ciągu 30 dni od otrzymania, klient musi poinformować sprzedawcę na piśmie lub e-mailem, że korzysta z prawa zwrotu. Po tym powiadomieniu, klient ma kolejne 30 dni na zwrot produktu, z dowodem na terminową wysyłkę. W przypadku braku powiadomienia lub zwrotu w określonych terminach, zakup jest uważany za ostateczny.

Artykuł 7 - Koszty w przypadku anulowania

W przypadku skorzystania z prawa odstąpienia, koszty zwrotu ponosi konsument. Przedsiębiorca zwróci kwotę zapłaconą przez konsumenta w ciągu 5 dni od otrzymania zwrotu, pod warunkiem, że produkt został zwrócony w całości lub istnieje wystarczający dowód na całkowity zwrot.

Artykuł 8 - Wykluczenie prawa odstąpienia

Dla niektórych produktów, przedsiębiorca może wykluczyć prawo konsumenta do odstąpienia, pod warunkiem, że jest to wyraźnie zaznaczone w ofercie na czas przed zawarciem umowy. Dotyczy to w szczególności produktów na zamówienie, produktów osobistych, towarów niepodlegających zwrotowi lub łatwo psujących się, produktów z wahaniami cen na rynku finansowym, otwartych nagrań audio i wideo, oprogramowania oraz produktów higienicznych, których pieczęć została złamana . Wyjątki dotyczą również usług z określonymi terminami lub które rozpoczęły się za zgodą konsumenta przed upływem okresu odstąpienia, a także zakładów i loterii.

Artykuł 9 - Ceny

W okresie ważności oferty, ceny produktów i usług nie będą podnoszone, chyba że jest to spowodowane zmianami stawek VAT. Podwyżki cen do 3 miesięcy po zawarciu umowy są dozwolone tylko wtedy, gdy jest to przepisane prawem. Po 3 miesiącach, podwyżki cen mogą mieć miejsce tylko wtedy, gdy konsument się na to zgadza lub ma prawo do rozwiązania umowy. Dostawy poza UE mogą być obciążone cłami importowymi lub opłatami manipulacyjnymi przez pocztę lub kuriera. Zastrzega się prawo do błędów drukarskich, a przedsiębiorca nie jest zobowiązany do dostarczenia produktów po nieprawidłowej cenie.

Artykuł 10 - Zgodność i gwarancja

Przedsiębiorca gwarantuje zgodność produktów i usług z umową, specyfikacjami zawartymi w ofercie oraz zwykłymi standardami solidności i użyteczności, jak również z obowiązującymi przepisami prawnymi. Wszelkie wady muszą być zgłaszane na piśmie w ciągu 30 dni od dostawy. Okres gwarancji odpowiada gwarancji producenta, a przedsiębiorca nie ponosi odpowiedzialności za przydatność produktów do określonych zastosowań lub celów. Gwarancja nie obowiązuje w przypadku napraw własnych, niewłaściwego użytkowania, narażenia na niewłaściwe warunki lub naruszenia przepisów.

Artykuł 11 - Dostawa i realizacja

Przy przyjmowaniu i realizacji zamówień na produkty, przedsiębiorca dołoży wszelkich starań. Dostawa następuje w ciągu 30 dni, chyba że uzgodniono inaczej. Opóźnienia lub niepełne wykonanie będą zgłaszane konsumentowi najpóźniej w ciągu 30 dni od zamówienia. W przypadku opóźnienia lub niepełnego wykonania, konsument ma prawo do rozwiązania umowy bezpłatnie i otrzymania wszelkich odszkodowań. W przypadku rozwiązania umowy, przedsiębiorca zwróci zapłaconą kwotę w ciągu 5 dni od rozwiązania. Jeśli dostawa zamówionego produktu okaże się niemożliwa, przedsiębiorca postara się zaoferować zamienny artykuł, wyraźnie zaznaczony przy dostawie. Prawo odstąpienia nie jest wykluczone dla zamiennych artykułów, a wszelkie koszty zwrotu ponosi przedsiębiorca. Ryzyko uszkodzenia lub utraty produktów spoczywa na przedsiębiorcy do momentu dostarczenia konsumentowi lub wskazanemu przedstawicielowi, chyba że uzgodniono inaczej.

Artykuł 12 - Umowy na czas trwania: Okres trwania, anulowanie i przedłużenie

Anulowanie: Umowa na czas nieokreślony, mająca na celu regularne dostarczanie produktów (w tym energii elektrycznej) lub usług, może być anulowana przez konsumenta w dowolnym momencie zgodnie z uzgodnionymi zasadami anulowania i z okresem wypowiedzenia wynoszącym do jednego miesiąca. W przypadku umowy na czas określony, mającej na celu regularne dostarczanie produktów lub usług, konsument może ją wypowiedzieć na koniec uzgodnionego okresu zgodnie z uzgodnionymi zasadami zakończenia i z okresem wypowiedzenia wynoszącym do jednego miesiąca. W obu typach umów konsument może w każdej chwili wypowiedzieć je na tych samych warunkach, co przedsiębiorca.

Przedłużenie: Umowa na czas określony, mająca na celu regularne dostarczanie produktów lub usług, nie jest automatycznie przedłużana ani przedłużana na czas określony. Wyjątek stanowi umowa na regularne dostarczanie codziennych, wiadomości i tygodniowych gazet i czasopism, która może być automatycznie przedłużana na okres do trzech miesięcy, pod warunkiem, że konsument może anulować ją w ciągu jednego miesiąca przed zakończeniem. Umowa na regularne dostarczanie codziennych, wiadomości i tygodniowych gazet i czasopism w ramach subskrypcji wprowadzającej kończy się automatycznie na koniec okresu wprowadzającego.

Okres: W przypadku umów trwających dłużej niż rok, konsument może je wypowiedzieć w dowolnym momencie po upływie jednego roku, z okresem wypowiedzenia wynoszącym do jednego miesiąca, pod warunkiem, że jest to rozsądne i uczciwe.

Artykuł 13 - Płatność

O ile nie uzgodniono inaczej, płatności powinny być dokonane przez konsumenta w ciągu 7 dni roboczych po rozpoczęciu okresu refleksji, o którym mowa w artykule 6, ustęp 1. W przypadku usług, okres ten rozpoczyna się po otrzymaniu przez konsumenta potwierdzenia umowy. W przypadku nieprawidłowych danych płatności, konsument jest zobowiązany do natychmiastowego poinformowania o tym przedsiębiorcy. Jeśli konsument nie dokona płatności, przedsiębiorca jest uprawniony, z zastrzeżeniem ograniczeń prawnych, do obciążenia konsumenta uzgodnionymi kosztami.

Artykuł 14 - Procedura reklamacyjna

W przypadku reklamacji dotyczących wykonania umowy, konsument musi zgłosić to przedsiębiorcy w pełni i wyraźnie w ciągu 30 dni od odkrycia wad. Przedsiębiorca odpowie w ciągu 30 dni od otrzymania reklamacji. Jeśli przetworzenie reklamacji zajmie więcej czasu, przedsiębiorca wyśle potwierdzenie otrzymania reklamacji w ciągu pierwszych 30 dni, z informacją o oczekiwanym czasie odpowiedzi. Jeśli reklamacja nie może być rozwiązana w drodze porozumienia, powstaje spór nadający się do arbitrażu. Ta reklamacja nie wpływa na zobowiązania przedsiębiorcy, chyba że uzgodniono inaczej na piśmie. W przypadku uzasadnionych reklamacji, przedsiębiorca według własnego uznania dokona bezpłatnych dostaw zamiennych lub napraw.

Artykuł 15 - Spory

W przypadku umów między przedsiębiorcą a konsumentem, do których mają zastosowanie te ogólne warunki, obowiązuje wyłącznie prawo holenderskie, niezależnie od miejsca zamieszkania konsumenta.